niedziela, 10 listopada 2013

Serduszkowy zawrót głowy

Czy Wam też tak czas przecieka między palcami? Dzień za dniem biegnie, a ja każdego wieczora zastanawiam się, kto mi ten czas podkrada, bo to przecież niemożliwe, żeby tak sam z siebie znikał :) Zajmuję się ostatnio drobiazgami, między innymi zawieszkami, bo potrzeba ich dość dużo.

Mini serduszka z bawełny
Te serduszka są troszkę większe, też bawełniane
I jeszcze łapki zrobione z włóczki, bo muszą być troszkę włochate, wtedy wyglądają fajnie. 

Zdradzę Wam tajemnicę, że u mnie na stryszku zamieszkały sówki. Całe stadko. Są kolorowe i bardzo płochliwe, więc nie łatwo zrobić im zdjęcia. Ale myślę, że w najbliższym czasie jakoś się uda. Kto ciekawy, niech zagląda :) Zapraszam :)

Pozdrawiam serduszkowo :)


4 komentarze:

 1. Toż to zawieszkowa manufaktura wyszła!
  Co do uciekającego czasu, podoba mi się taki cytat z "Kosiarza" Pratchetta: "Każdy dzień ciągnie się przez całe wieki, co jest dziwne, ponieważ dni – w liczbie mnogiej – mijają w pędzie."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile dobrze pamiętam, to Albert Camus w "Dżumie" wspomniał, że są miejsca i sytuacje, gdzie czas możemy zatrzymać, np kiedy czekamy w kolejce do dentysty siedząc na niewygodnym krześle lub stojąc. Wtedy można się czasem delektować do woli, bo stoi w miejscu :) Tylko jakoś nikt tego wtedy nie docenia :)

   Usuń
  2. Camus potrafił spojrzeć na znane nam przypadki z innej strony:
   „Pytanie: co robić, by nie tracić czasu? Odpowiedź: doświadczać go w całej jego rozciągłości. Środki: spędzać dni w przedpokoju u dentysty na niewygodnym krześle; przesiadywać na balkonie w niedzielne popołudnie; słuchać wywiadu w języku, którego się nie rozumie; wybierać najdłuższe i najmniej wygodne marszruty kolejowe i jechać oczywiście na stojąco; stać w kolejce do okienka, gdzie sprzedają bilety do teatru, i nie wykupić biletu itd., itd.”

   Przekładając to rozumowanie na naszą, robótkową rzeczywistość, dochodzimy do konkluzji, że dziergając, szydełkując z przyjemnością wielką - tracimy czas, bo umyka nam tak szybko, że nie zdążymy tego faktu zarejestrować. Taka strata czasu zdecydowanie mi odpowiada :)
   Zauważyłaś, że przytoczyłyśmy cytaty z książek, których fabuła jest z pozoru mroczna? Ale tylko z pozoru, bo przy takim kontraście, łatwiej ujrzeć jaśniejsze strony życia.

   Usuń
  3. Ja również bardzo lubię "tracić czas" przy robótkach, choć dla niektórych to prawdziwa strata czasu. W końcu w dzisiejszym świecie wszystko trzeba "pędzikiem", np w tydzień dookoła świata. Tylko gdzie miejsce na drobiazgi, które nadają życiu smaczku :)

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny i napisanie komentarza :)